9 Nisan 2020 Perşembe

Malatya'da Vefa Sosyal Destek Grupları Oluşturuldu Ali Tatlı ve Meslek Liselerimize Teşekkürler Alpaslan:”Polislerimiz, 15 Temmuz’un Kahramanıdır” Maske Karmaşası Son Bulmalı Flaş Haber Farkını Ortaya Koyuyor İşten çıkarma 3 ay yasaklanıyor Koronavirüs Nedeniyle Çay Ocakları Kapatıldı Büyükşehir, Nisan Ayında Karla Mücadeleye Devam Ediyor Büyükşehir Meclisi Cuma Günü Toplanıyor Başkan Güder'den Polis Haftası Mesajı
Başkan Selahattin Gürkan’ı Sindiremeyenlerin Ahlaksız Oyunu!

Bir belediye başkanını eleştirmek, çalışmaları hakkında olumlu veya olumsuz yorum yapmak, halka hizmet sunumu sırasında oluşabilecek olumsuzlukları dile getirmek elbette ki, her vatandaşın en tabii hakkıdır. Vatandaşın ya da basın mensubunun bu hakkını kullanması karşısında kimse rahatsız olmaz.

23.2.2020 22:58:18   

 

Ancak meseleye “eleştiri” çizgisinden değil de “hakaret” çizgisinden yaklaşırsanız, o zaman bozuk niyetiniz de ortaya çıkmış olur. Son günlerde niyeti bozuk olanların, Başkan Selahattin Gürkan’a yönelik saldırılarını büyük bir dikkatle takip ediyorum.

 Hala ipleri bazı siyasilerin elinde olanlar, kasıtlı olarak  Gürkan’a yönelik çok ciddi bir algı operasyonu yürütme gayretkeşliği içerisinde  olanlar, geçtiğimiz günlerde Malatya’ya belki de son 25 yılın en yoğun kar yağışını bahane ederek yeni bir saldırı başlattı.

‘Eleştiri’ demiyorum, ‘Saldırı’ diyorum.

‘İyi niyet’ demiyorum, ‘art niyet’ diyorum.

Selahattin Gürkan’ı aylardır sindiremeyenlerin ‘ahlaksız’ oyununu yeniden sahneye koymanın gayreti içerisinde olanların kimler olduğunu herkes çok iyi biliyor aslında.

Peki, Selahattin Gürkan’a neden saldırıyorlar?

Aylardır, gecesini gündüzüne katıp hizmet ürettiği için mi saldırıyorlar?

10 aylık gibi kısa bir sürede, Belediye’nin 450 milyon liralık piyasa borcunu ödediği için mi saldırıyorlar?

Aylardır, yapılan meclis toplantısında bir kez bile olsa borçlanma yetkisi almadığı için mi saldırıyorlar?

Malatya’nın en büyük parkı ünvanını elinde bulunduran ve İnderesi mahallesinde yapılan Beydağı Tabiat Parkı’nı Malatya’ya kazandırdığı için mi saldırıyorlar?

Eski stadın yerine konuşlandırılan Millet Bahçesi’nin ihalesini yaptığı için mi saldırıyorlar?

Yaklaşık 2500 dönümlük bir alana sahip olan Altay Kışlasını Malatya’ya kazandırdığı için mi saldırıyorlar? (Ha! Bu arada burayla ilgili sürpriz projeleri de yakında göreceksiniz)

Daha sonra Kuzey Kuşak yolu ile birleşecek  ve trafiği büyük ölçüde rahatlatacak olan Alternatif Yolları bitirmek üzere olduğu için mi saldırıyorlar?

Bölgenin en büyük modern bir Fuarcılık alanının temelini atarak önümüzdeki yıl bitmesi beklenen Fuarcılık Alanını Malatya’ya kazandıracağı için mi saldırıyorlar?

Malatya’daki Kayısı esnafına modern bir alan kazandırarak Yeşiltepe Bölgesi’nde muhteşem bir yeni Şire Pazarı’nı kazandıracağı için mi saldırıyorlar?

Ya da, önemli bir eksiklik olan ve Kayısı üreticileri için hayati önem taşıyan Lisanslı Depoculuk Projesi’ni bu memlekete kazandırdığı için mi saydırıyorlar?

Adeta komada olan şirketleri yeniden işlevsel hale getirip, tekrar kurum hüviyeti kazandırdığı için mi saldırıyorlar?

Yıllardır, her siyasetçinin ağzında sakız yaptığı, artık Malatya’nın kronik sorunu haline geldiği için ‘ilallah’ dedirten, Vagon Onarım Fabrikası alanının Kızılay’a verilerek , bölgenin en büyük Kızılay deposunun yapılmasını sağlayacağı için mi saldırıyorlar?

Yukarıda saydıklarım, ilk aklıma gelen çalışmalarıdır. Selahattin Gürkan’ın bu memleket için sadece 10 ayda neler yaptığının kısa bir seremonisidir. Peki, Selahattin Gürkan’a karşı içinde; Kin, nefret, kıskançlık, çekememezlik bulunan ve aslında herkesçe de iyi bilinen bu zevatın derdi nedir?

Bu zevatın derdi, Gürkan’ı yaptıkları ya da yapmadıkları değil, bizahatti Gürkan’ın kendisidir. Çarkı bozulan, düzeni bozulan, yemi kesilenlerin kendince bir intikam melodisidir! Ama nafiledir, beyhude bir çabadır.

Efendim neymiş! Memlekete yağan yoğun kar yağışında Büyükşehir Belediyesi sınıfta kalmış!

Efendim neymiş! Malatya’da Selahattin Gürkan döneminde 700 işyerine alkollü ruhsat verilmiş!

Efendim neymiş! Başkan kiralık tüm araç ihalelerini iptal etmiş de, belediyede iş makinası araçları az olduğundan zamanında müdahale edilememiş!

YALANINIZ BATSIN!

Deprem olduğu gece bu şehrin Büyükşehir Belediyesi Elazığ’dan bile elini hızlı tutup, tüm araçlarını Pütürge ve Doğanyol ilçesine yönlendirdi. Depremin ardından saat 22:30'da Hem Sayın Gürkan hem de Sayın Valimiz sıkıntı yaşayan tüm bölgeleri tek tek dolaştı. Yıkılan yerlere anında müdahale edildi. Spor salonları, ulaşım araçları, okullar anında halkın hizmetine sunuldu.

Malatya’ya belki de son 25 yılın en büyük kar yağışı gerçekleşti. Neredeyse 24 saat hiç durmadan kar yağdı.  Belediye elindeki tüm araçları Malatya merkez dahil olmak üzere bütün ilçelere aynı anda müdahale etti. Selahattin Gürkan 40 derece ateşle sabahlara kadar kentin valisi ile sokaklarda gezdi.  Sıkıntı yaşayan yerlere ekipler anında müdahale etti.

Ama, kurdu içinde mukim, ipi Belediye’nin eski beslenenlerinde olan bazı kişiler, Kar yağışı sırasında Büyükşehir’in sınıfta kaldığı yalanını yaydı. Oysa 24 saat içerisinde sadece Büyükşehir’in katkısı ile 717 yol hemen temizlenip açıldı.

Bununla da kalmayıp, Merkez ilçe belediyelerine ait olan yollar temizlendi.

Ama onlar saldırmaya devam etti.

Utanmaz, sıkılmaz adamlar, Gürkan döneminde 72 adet alkol ruhsatı dağıtıldığını, kendi ağababalarının gayri resmi internet sitesinden haber yaparak duyurdular. Bu haberi yapan şahsiyetlere sormak lazım acaba İçki satış ruhsatını belediyeler mi yoksa TAPDK' mı verir?

İftira ve saldırıların ardı arkası kesilmedi, kesilmeyecek de..

Ama bu iftiraların kaynağının kimler olduğunu kamuoyu çok iyi biliyor!

Selahattin Gürkan’ın 10 ay içerisinde yaptıkları, bu saldırıları yapan zevatın ağababalarının 10 yılda yapamadıklarından daha fazladır.

Kudurmalarının temelinde de bu vardır.

Esas mesele ise, Arpanın kesilmesi meselesidir.

Bu memleket her meclis toplantısında, maaş ödemek için borçlanma yetkisi alan belediye başkanı gördü.

Bu memleket, Daire Başkanlarının, Müdürlerinin sahibi olduğu iş araçlarının Belediye’ye kiralandığını gördü.

Bu memleket, Şirketleri batıran belediye başkanı gördü.

Siz neyin derdindesiniz!

Kalkıp, Selahattin Gürkan’ı üç beş çapsız ifade ile karalamak ile milletin aklını bulandıracağınızı mı zannediyorsunuz.

Halen, Ak Parti içerisinde aktif siyaset yapıp, Gürkan’ın tökezlenmesi için uğraşan o malum kast yapıya açık ve net mesajımdır;

Tüm planınınız ayağınıza dolanacaktır.

Çünkü Cumhurbaşkanımızın sonuna kadar güvendiği bir Belediye Başkanı vardır.

Çalıp çırpmayan, Belediye’nin hakkını koruyan, faizle borçlanıp  maaş ödemeyen, şirketleri ona buna peşkeş çekmeyen, göreve geldiği günden beri belediyenin 1 metrekaresini bile satmayan bir Belediye Başkanına sahip olduğumuz için ne kadar mutlu olsak azdır. 

Saygılarımla

 

Remzi Hayta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Yazdır Paylaş:
Yorumunuz
Adınız Soyadınız:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. IP adresiniz güvenliğiniz için kayıt edilmektedir.

Yorumunuz
Toplam (2) adet yorum yapılmıştır
Turan GÜZEL 25.2.2020 11:33:42
Yerel siyaseti bu denli doğru ve bir o kadar hakkaniyet ölçüsünde ele alan, her hak sahibine hakkını veren, son derece sağduyu merkezli analiz içeren böyle bir yazı uzun zamandır okumamıştım. Selahattin Gürkan vurgunuza ve o mümtaz şahsiyete yapılan yakışıksız, edepsiz, ahlaksız ve daha bir sürü bilmem nesiz yakıştırmaları aynen ve hatta misliyle sahiplerine iade etmenin en münasip vaktidir diyor ve öylece iade ediyorum. sayın Remzi Hayta, hem bu denli nitelikli ve hem de hakkaniyet içeren yazınızdan dolayı tebrik ediyor başarılarınızın devamını diliyorum. Allaha emanet olun
Belediye personeli 24.2.2020 11:41:23
Evet sayın başkan borçları ödedi çoğu borçları kapattı Ama işçinin sırtından kapattı bunu da deyin sene çok güzel olurdu Sayın Remzi Hayta hiç düşündünüz mü bu Karlar neden bu kadar kaldı diye yollarda ekibin başındaki adam bilene personellerini göndermedi işe O yüzden kalkıp da burada Başkan borç ödedi Başkan bunu yaptı Başkan bunu yaptı demeyin herkes biliyor kimin ne yaptığını Sayın Remzi Hayta bunu yayınlayın lütfen o zaman sizin Yiğit bir gazeteci olduğunuzu görürüm
Yazarlarımız


GÜRKAN İLE İLGİLİ ALGI VE GERÇEKLER!

REMZİ HAYTA
  REMZİ HAYTA
  Prof. Dr. MUSTAFA TALAS
  NURETTİN KONAKLI
  ENVER KALAYCIOĞLU
  NAZAN ÖĞÜT TEKİN

Anket

Aktif Anket Bulunamadı
Gazeteler
Hiç Röportaj Yok

Röportajlar
Benler cilt kanserinin habercisi demek

Çok Okunanlar
Koronavirüs Salgını nedeniyle sokağa çıkması yasaklanan 65 yaş ve üzeri olan büyüklerimiz ile kronik
Malatya'da Vefa Sosyal Destek
Maske Karmaşası Son Bulmalı
Ali Tatlı ve Meslek Liselerimi
Alpaslan:”Polislerimiz, 15 Tem
Flaş Haber Farkını Ortaya Koyu
İşten çıkarma 3 ay yasaklanıyo
Koronavirüs Nedeniyle Çay Ocak
Büyükşehir, Nisan Ayında Karla
Büyükşehir Meclisi Cuma Günü T
Başkan Güder'den Polis Haftası
Flaş Haber - Tüm Hakları Saklıdır © 2008-2011
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.