26 Mayıs 2020 Salı

Girne Amerikan Üniversitesi ve Arizona Üniversitesi Vizyoner Bir İşbirliği Başlatıyor Koronavirüs 4 ile yeniden bulaştı! Yeni vakalar ortaya çıktı Başhekim Aktürk’ün, Ramazan Bayramı Mesajı Başkan Apohan’ın Ramazan Bayramı Mesajı Başhekim, Hasta ve Çalışanların Bayramını Kutladı Ahde Vefanın Adıdır; Nadir Günata İskender Yılmaz'ın Acı Günü Vali Baruş, Görevi Başındaki Güvenlik Güçlerinin Bayramını Kutladı Yeşilyurt Belediyesi Bayram Coşkusunu Sokaklara Taşıdı MASKİ Bayramda İş Başında
Kadir Gecesi Mesajları

Kadir Gecesi dolayısıyla mesaj yayımlayan kişi, kurum ve kuruluşlar...

19.5.2020 00:14:08   

 - MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SELAHATTİN GÜRKAN -

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nin tüm İslam âlemine hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

Başkan Gürkan mesajında, Kur’an ayı olan on bir ayın sultanı Ramazan ayının son günlerine yaklaşırken, Kadir Gecesini idrak etmenin ve Ramazan Bayramına girecek olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Bu gecenin insanların kalplerine, gönül dünyalarına ışık saçmasını diliyorum

Gürkan, “Birlik, dayanışma ve kardeşlik duygularımızın daha da yoğunlaştığı mübarek Ramazan-ı Şerif'in son günlerine yaklaşırken, Kadir Gecesi'ni idrak etmenin ve Ramazan Bayramına yaklaşmanın coşku ve heyecanını yaşıyoruz. Kadir Gecesi, âlemlere rahmet olarak gönderilen Kur'an-ı Kerim'in yeryüzüne indirildiği gün olması bakımından kutsal bir öneme sahiptir ve yine Kur'an-ı Kerim'de buyrulduğu gibi bin aydan daha hayırlı bir gecedir.

Kadir Gecesi maneviyatıyla yaşamaya gayret etmeliyiz. Onun için bu mübarek gecenin insanların kalplerine, gönül dünyalarına ışık saçmasını, vicdanlarımızı aydınlatmasını, hepimize neşe ve huzur getirmesini temenni ediyorum.

Bu vesileyle başta hemşerilerim olmak üzere, ülkemizin ve tüm İslam âleminin Kadir Gecesi’ni tebrik ediyor, bu gecenin özellikle tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkisini sürdüren korona virüs salgınının sona ermesini ve insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum” dedi. 

- BATTALGAZİ BELEDİYE BAŞKANI OSMAN GÜDER -

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Kadir Gecesi dolayısıyla yayımladığı mesajında Kadir Gecesi’ni tebrik ederken, “Sema kapılarının açıldığı, ellerin semaya döndüğü mübarek Kadir Gecesi’nde, şu zor günlerin geride kalması için, ülkemiz için, milletimiz için, birlik ve beraberliğimiz için, kardeşliğimiz için, İslam âleminin bütünlüğü için, İslam coğrafyasında akan gözyaşı ve kanların durması için ve tüm insanlık için de dua edelim.” dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Kadir Gecesi dolayısıyla yayımladığı mesajında, “On bir boyunca hasret ve özlemle beklediğimiz Ramazan ayının artık son günlerine girmenin hüznünü yaşarken, bünyesinde bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ne ulaşmanın manevi hazzını yaşıyoruz. Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi ile zirveye çıkan manevi güzelliklerin, yılın her günü yaşanması en büyük temennimizdir. Ramazan ayının en güzel özelliklerinden olan hoş görmeyi, paylaşmayı, kardeş olmayı, bir olmayı yaşadığımız Ramazan ayında, inancımızın ve kültürümüzün en güzel örneklerini bir kez daha yaşamış olduk. Bu Ramazan ayı koronavirüs salgını nedeniyle sofralarımızı paylaşamayıp, birlik beraberlik içerisinde iftar yapamadığımız için gönüllerimiz buruk olsa da bizler yine gönlümüz bir olarak geçirdik. Şu mübarek günlerin yüzü suyu hürmetine dualarımız da bu kara günlerin artık geride kalmasıdır. Kur’anı Kerim’in indirilmeye başladığı bu ayda, manevi iklimin dalga dalga yayıldığı, rahmet, mağfiret ve bağışlanma vesilesi ile Kadir Gecesi, biz Müslümanlar için büyük anlam ve önem taşımaktadır. Bu fırsatı ibadet ve dualarla değerlendirelim.  Sema kapılarının açıldığı, ellerin semaya döndüğü mübarek Kadir Gecesi’nde, ülkemiz için, milletimiz için, birlik ve beraberliğimiz için, kardeşliğimiz için, İslam âleminin bütünlüğü için, İslam coğrafyasında akan gözyaşı ve kanların durması için ve tüm insanlık için de dua edelim. Bu gecede ayrıca terörle mücadele eden kahraman güvenlik güçlerimizin de unutmayalım. Hain, şer güçlere karşı girdikleri mücadelede muzaffer olarak çıkmaları ve tüm olumsuzluklardan korunması için dualarınızı eksik etmemenizi temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimizin ve tüm İslam dünyasının Kadir Gecesi'ni tebrik ediyor; dili, dini, ırkı ne olursa olsun, insan ayrımının yapılmadığı, yeryüzünün barış ve esenlik yurduna dönüştüğü, şu zor günlerin geride kaldığı ve yeniden aynı sofrada buluştuğumuz günlerin geldiği, huzur dolu bir dünyada Ramazan Bayramı'na erişmeyi Yüce Mevla’dan niyaz ediyorum” ifadelerine yer verdi.

YEŞİLYURT BELEDİYE BAŞKANI MEHMET ÇINAR -

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Bin aydan daha hayırlı olan  Kadir Gecesi, günahlardan arınmış yeni bir hayat için ilahi fırsattır. Kadir Gecesi’ni kadrini bilerek değerlendirmeli, affedici olan, affetmeyi seven yüce Allah’tan af dilemeli ve bol dua etmeliyiz.” dedi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Kadir Gecesi dolayısıyla yayımladığı mesajında; “Evveli rahmet, ortası mağfiret, sonu azaptan kurtuluş olan mübarek Ramazan Ayına vedanın habercisi olan ve Allah tarafından değerli kılınan Kadir Gecesi’ne kavuşmanın manevi hazzını yaşıyoruz. Kadir Gecesi, Yüce yaratan tarafından Kuran'ın indirilmeye başlandığı, esenlik ve güvenliğin her tarafa yayıldığı, sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği mübarek bir gecedir.

Tutulan oruçlarla, yapılan ibadet ve yardımlarla idrak ettiğimiz bu mübarek ay, Kadir Gecesi ile manevi zirveye ulaşmaktadır. Bu mübarek gecenin kalplerimize ışık saçmasını, manevi dünyamızı aydınlatmasını diliyorum.

Kadir Gecesi gibi mübarek bir gecenin, millet olarak aramızdaki sabrı, sevgiyi, hoşgörüyü, yardımlaşmayı artırmasına, paylaşmayı ve özveriyi pekiştirmesine vesile olmasını temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizin ve tüm İslam Âleminin Kadir Gecesini tebrik ediyor, bu mübarek gecenin tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum." ifadelerine yer verdi.


AK PARTİ MALATYA MİLLETVEKİLİ BÜLENT TÜFENKCİ -

Bin aydan daha hayırlı Kadir Gecemiz mübarek olsun
Bu gün aynı zamanda bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesine erişmenin heyecan ve coşkusunu yaşamaktayız. Bu mübarek gece gönül dünyalarımızın aydınlanması, manevi huzurumuzun artması için eşsiz bir fırsattır. Tüm kardeşlerimizin bu eşsiz fırsatın şuurunda olarak, bu gecenin feyiz ve bereketinden manen en iyi biçimde yararlanmasını diliyorum. 
Tüm hemşerilerimin ve İslam aleminin Kadir Gecesini tebrik ediyor, bu gecenin bütün Müslümanların birlik, beraberlik ve kardeşliğinin pekişmesine, insanlığın barış, huzur ve hidayetine vesile olmasını Yüce Rabbimizden niyaz ediyorum.

-MHP BATTALGAZİ İLÇE BAŞKANI İLHAN İLHAN -

Kur'an-ı Kerim'in indirilmeye başlandığı Kadir Gecesi, "sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği kutlu gece" olarak kabul edilmektedir. Manen bin aydan daha hayırlı olduğu müjdelenen bu geceden gerektiği şekilde istifade edebilmek için; geçmiş hata, kusur ve günahlarımızdan pişmanlık duyarak tövbe istiğfar etmek ve fiillerimizin Kuran'a uygun olup olmadığının muhasebesini yapmalı, varsa eksiklerimizi telafi etmeli ve bu geceyi yepyeni bir hayatın başlangıcı saymalıyız. Dargınlık, kırgınlık, kin ve nefretin yerine sevgiyi, saygıyı, hoşgörüyü, dostluk ve kardeşliği hakim kılmalıyız. Yetimlerin, kimsesizlerin, fakir ve muhtaçların bükük boyunlarını doğrultmalı, onların kırık kalplerini onarmalıyız. merhamet duygularının zayıfladığı, fertlerin çözülmeye ve mutsuzluğa doğru sürüklendiği günümüzde kalpleri iman esası üzerine sabitlemek, niyetleri salih amellere yönlendirmek ve ahlaki, sevgi güler yüz, anlayış ve kardeşlikle bütünleştirmek önem arzetmektedir. Bu gece dargınlıklar, kırgınlıklar, kin ve nefret sona ermeli, sevgi, saygı, hoşgörü, dostluk ve kardeşlik öne çıkmalıdır.                Hastalık ve diğer musibetlerin sona erdiği günlerin habercisi olması dileğiyle tüm Türk İslam Dünya’sının Kadir gecesini mübarek eylemesini Yüce Allah’tan niyaz ederim. 
     Yazdır Paylaş:
Yorumunuz
Adınız Soyadınız:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. IP adresiniz güvenliğiniz için kayıt edilmektedir.
Yazarlarımız


GÜRKAN İLE İLGİLİ ALGI VE GERÇEKLER!

REMZİ HAYTA
  REMZİ HAYTA
  Prof. Dr. MUSTAFA TALAS
  NURETTİN KONAKLI
  ENVER KALAYCIOĞLU
  NAZAN ÖĞÜT TEKİN

Anket

Aktif Anket Bulunamadı
Gazeteler
Hiç Röportaj Yok

Röportajlar
Benler cilt kanserinin habercisi demek

Çok Okunanlar
Öğrenciler artık Girne Amerikan Üniversitesi’nde Arizona Üniversitesi’nin akademik programlarına kay
Girne Amerikan Üniversitesi ve
Koronavirüs 4 ile yeniden bula
İskender Yılmaz'ın Acı Günü
Başhekim Aktürk’ün, Ramazan Ba
Ahde Vefanın Adıdır; Nadir Gün
Başhekim, Hasta ve Çalışanları
Başkan Apohan’ın Ramazan Bayra
Vali Baruş, Görevi Başındaki G
Yeşilyurt Belediyesi Bayram Co
MASKİ Bayramda İş Başında
Flaş Haber - Tüm Hakları Saklıdır © 2008-2011
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.