24 Subat 2019 Pazar

Servisçiler Eyleme Hazırlanıyor AK Parti'den istifa edip Cömertoğlu'nu destekleme kararı aldılar ATM Hırsızları Yakalandı Gürkan'a Akçadağ'da sevgi seli Osman Güder, esnaflarla bir araya geldi YEMEKLERİMİZ (Yumru Köfte)Atilla Kantarcı Yazdı ) Vali Baruş,Yazıhan’da Muhtarlarla, Kurum Yetkililerini buluşturdu İsa Özkan Eğitim Camiasına Misafir Oldu Darende'de Aile İçi Şiddet ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Semineri Verildi Fendoğlu Kuluncak'taki İçme Suyu ve Sulama Suyu Problemlerini Dile Getirdi
Demokrat Parti Tam Kadro İktidarı Topa Tuttu

Demokrat Parti Kadın Kolları Genel İdare Kurulu ANKARA ' da toplandı.Toplantıya ; DP Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk ve eşi ; Genel Başkan Vekili Salih Uzun ve eşi ; Genel Başkan Yardımcıları ( Teşkilat Başkanı ) Ahmet Uyanık Ufuk Söylemez,Halil İbrahim Özsoy,Dursun Akdemir,Cem Kılıç,Nuran Talu ve yüksek haysiyet divanı başkanı Tayyar Hindistan,Kadın Kolları Genel Başkanı Ayşegül Dalkır Kahveci ve Kadın Kolları Genel İdare Kurulu üyeleri, İl Başkanları ve parti teşkilatlarında görev yapan kadın ilçe başkanları katıldılar ;

26.11.2010 20:49:00   

 

Kadın Kolları Genel İdare Kurulu toplantısında konuşan Genel Başkan ; Hüsamettin Cindoruk ...
 
" Kadın hakları Anayasal bir sorundur.Kadınların lehine gibi gözükse de yasalar işlevsizleştirilerek kadınlara ayrım uygulanmaktadır.Demokrat Parti programında kadınlara eşitlik çerçevesinde yaklaşılmaktadır.Hukuk kadına ayrımcılık konusunda yeterli değildir. Maalesef toplumumuzda Kadına ve çocuğa karşı şiddet bir erkeklik uzvu,bir erkeklik hakkı  gibi algılanmaktadır.Bu konuyu zihnen çözmemiz gerekiyor.Eğitim ile çözmemiz gerekiyor..
 
Siyaset her yere müdahale edilerek yapılamaz.Yarın bu tür siyaset yapanlar , kadınlara ve haklarına da müdahale edeceğini gösterir.Bu sorunların çözüm yeri hukuktur. Demokrat parti libreral ve özgürlükçü bir partidir.
 
Unutulmasın ki 1946 dan beridir bu ülkenin siyasetindeyiz.Cumhurbaşkanları,Başbakanlar,Meclis Başkanları çıkarttık.Demokrat parti demokrasi mücadelesi yolunda rahmetle andığımız liderlerini kaybetmiştir.Biz misyonu ve kökleri derin bir partiyiz ve iktidara yürüyoruz" dedi..
 
Genel Başkan Vekili Salih Uzun konuşmasında ; Kadın Kolları Genel İdare kurulunun seçim çalıştayı için sekiz ay önceden toplanmasının güzel yarınların habercisi olduğunu belirterek ; Kadın kolları genel idare kurulu üyelerini ve partilileri tebrik etti.
 
Genel Başkan Yardımcısı ( Teşkilat Başkanı ) Ahmet Uyanık konuşmasında ;
 
Demokrat Parti bir harekettir.Rahmetli Celal Bayar ve Adnan Menderes ile arkadaşlarının bir ihtiyaç doğrultusunda kurduğu bir harekettir.Bu hareket halk ile devleti çatıştırmak için değil birleştirmek için kurulmuştur.Bu yüzden " Yeter söz milletindir " diyerek yola çıkmıştır.
 
2011 Genel Seçimlerinin galibini hiç kuşkusuz kadınlarımız belirleyecek.Bugün burada toplandık.Çünkü kenetlenmiş teşkilatımızda Türkiye nin her yerinde mührü olan Demokrat Parti seçime hazır olduğunu gösteriyoruz.Kadınlarımız her noktada çalışma azimleri ile Demokrat Partiye güç katıyorlar..
 
Her gittiğimiz yerde anlatmamız gereken çok önemli hususlar var. Demokrat misyonun çizgisi olan Adalet Partisi iktidarında yıllık buğday üretimimiz 17.5 milyon tona çıkmıştı.Son sekiz yıl çok önemli işler yaptığını iddia edenler daha bu üretimin hayalini bile kuramadılar .Yol yaptık diyorlar ; Karayollları için en büyük maliyet istimlak bedelidir.Kaldı ki bu istimlak bedelleri ve yolların planlamaları  Rahmetle andığımız büyük insan ; Misyonumuzun kurucusu Adnan Menderes döneminde yapılmıştı.Bu konuda en güzel cevabı Dokuzuncu Cumhurbaşkanımız Sayın Süleyman Demirel verdi.Sadece yolları ayırdılar diyerek gerçeği ifade etmiştir,
 
Son sekiz yıldır her yerde kadınlar AKP tarafından kullanılıyor.Fakat sonuç olarak son sekiz yılda kadınlarımıza hiç bir şey vermediler.Kadın Kollarının siyasete girmesi 1982 anayasası ile yasaklanmıştır.Sayın Genel Başkanımızın meclis başkanlığı döneminde yapılan çalışmalar ile bu yasak kaldırılmıştır.Bundan sonra ki süreçte kadınlarımıza destek olmaya devam edeceğiz dedi.
 
Genel Başkan Yardımcısı Dr.Nuran Talu konuşmasında ;
 
Önümüzde ki seçimler için hazırlıklarımız devam ediyor.Bu seçim gerçek demokratlar ile demokrat kisvesi altındakilerin yarışacak olduğu bir seçim olacak ; Kadınlarımızın ve çocuklarımızın o kadar çok sorunu var ki ;
 
-Yatılı okullarda veya sosyal hizmetlerde olan kızlarımız tecavüz ,taciz ve şiddetle karşı karşıya ;
-Ülkemizde satılan gıdalar için bir gıda güvenliğimiz zaten yok,
-Mevcut iktidarın bir su politikası yok,Su kaynakları tükeniyor .Yarınlarımız tehlike altında ; temiz bir toplum olmamız bile tehlikededir.
 
Siyasal iktidar sadece konuşuyor.Sorunların kaynağına inerek kesinlikle çözüm üretmiyor,toplantının sonunda iktidara bir deklerasyon yayınlayacağız.Bu bir manifesto.Her kesimin bu manifestoyu dikkate alması gerekir ,dedi
 
Kadın Kolları Genel Başkanı Ayşegül Dalkır Kahveci konuşmasında ;
 
Açılım üstüne açılımın yaşandığı ülkemizde ülke her anlamda bilinçli olarak bölünmüştür.Bugün bölünmüş bir ülkede yaşıyoruz.İlk önce etnik bölünme ,sonrasında mezhepsel bölünme ve son olarak başı açık,başı kapalı diyerek , kadınlar olarak  bölünmek istenmekteyiz.
 
Kadınlara pozitif ayırım  diyerek halktan evet oyunu alan siyasal irade maalesef pozitif ayırımı HSYK seçimlerinde listesine sadece bir kadın hakim,savcıyı alarak ne kadar pozitif olduğunu göstermiştir.Son sekiz yılda töre hukukun önüne geçmiştir.Anayasa yerine hukuk yerine töre itibarlaştırılmıştır..
 
Ülkemizde her 58 saniyede bir çiftçi iflas etmektedir. Aş ve işin olmadığı yerlerde kadınlarımız şiddetle karşı karşıya bırakılmıştır.Çözüm konusunda ise şu ana kadar hiç bir adım atmayı bir kenara bırakalım.. " Başı açıklar , başı kapalıları desteklemiyor " diyerek bu seferde kadınları bölme uğraşı verilmektedir. Bu gidişe yine ülkemizin kadınları dur diyecek.Aksi durumda yeni haklar kazanmayı elde etmek bir tarafa ; elde ettiğimiz haklarımızıda kaybetme ile karşı karşıyayız, dedi...
 
Tüm Türkiye'ye Demokrat kadınlar olarak bir çağrımız var.Adaletli olarak Doğru yolda ve Ana vatınımızda herkesi Demokrat Partiye çağırıyoruz, dedi..
 

 

     

 

 

 

 

 


 
Basının büyük ilgi gösterdiği toplantıda ; Genel Başkan Hüsamettin Cindoruk' a sorulan ; Şu anda burada seçim startı veriyorsunuz..25 Kasım tarihinde Sayın Hasan Ekinci ile iki buçuk saati aşan bir süre görüştünüz.Tansu Çiller'in kongreye kısa bir süre kala adaylığını açıklayacağını konuşmuşsunuz.Kongre yapılacak mı ? sorusuna karşılık ..
 
Cindoruk  ; il ve ilçe kongrelerimiz devam ediyor.Ben arkadaşlarımla her gün görüşürüm.İsteyen istediği zaman gelip kongre takviminde adaylığını açıklayabilir.26 Aralık tarihinde il ve ilçe teşkilatlarımızda kongre takvimimizi tamamlıyoruz.Ondan sonra ki 15 günlük süreçte Genel İdare Kurulumuz tarafından gereken açıklama yapılır,dedi....
 
Basın ile olan mülakatlardan sonra Kadın Kolları Genel İdare Kurulu toplantısına geçildi.Toplantı basına kapalı olarak devam ediyor..

     Yazdır Paylaş:
Yorumunuz
Adınız Soyadınız:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. IP adresiniz güvenliğiniz için kayıt edilmektedir.
Yazarlarımız


Yaşadığı Şehire Değer Katan Bir İsim: Ömer Urhal

REMZİ HAYTA
  REMZİ HAYTA
  Prof. Dr. MUSTAFA TALAS
  NURETTİN KONAKLI
  CUMALİ DUMAN
  AYŞEGÜL ÇOŞKUN
  ENVER KALAYCIOĞLU
  Arş. Gör. MURAT BUĞRA TAHTALI
  NAZAN ÖĞÜT TEKİN

Anket

Aktif Anket Bulunamadı
Gazeteler
Hiç Röportaj Yok

Röportajlar
Benler cilt kanserinin habercisi demek

Çok Okunanlar
12 yaşını doldurmuş servis araçlarının trafikten men edilmesi uygulaması kapsamında Malatya’da 150 a
Servisçiler Eyleme Hazırlanıyo
AK Parti'den istifa edip Cömer
ATM Hırsızları Yakalandı
Gürkan'a Akçadağ'da sevgi seli
Osman Güder, esnaflarla bir ar
YEMEKLERİMİZ (Yumru Köfte)Atil
Vali Baruş,Yazıhan’da Muhtarla
İsa Özkan Eğitim Camiasına Mis
Kazgan'a destek çığ gibi büyüy
Darende'de Aile İçi Şiddet ve
Flaş Haber - Tüm Hakları Saklıdır © 2008-2011
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.