6 Haziran 2020 Cumartesi

Bakan Kurum'dan Depremin Ardından İlk Açıklama! Son Dakika! Çok Sayıda Evde Ağır Hasar Meydana Geldi Depremin Ardından 17 artçı sarsıntı meydana geldi Vali Baruş: ''Ekiplerimiz Depremin Merkez Üssüne İntikal Etti'' Malatya'da Yeni Bir Deprem Bekleniyor mu? Malatya 5.3 İle Sallandı MTܒde “Covid-19 Salgınının Uluslararası Eğitim Sistemi Üzerine Etkileri” konulu e-panel yapıldı Yeşilyurt’ta Tarımsal Üretim ve Ar-Ge Sahası Kurdu Erdoğan: Kurallara uyulmazsa sokak kısıtlaması tekrar gündeme gelebilir Durdurulan araçta Esrar Ele geçirildi

REMZİ HAYTA
flas_44_@hotmail.com

 

Yaşadığı Şehire Değer Katan Bir İsim: Ömer Urhal

28.1.2019  

Şehirleri anlamlı kılan, vasıflı kılan, çoğu zaman güvenli kılan insanlar vardır. Bu insanlar benim gözümde erdemli insanlardır. Varlıkları şehrin psikolojisini düzeltir, duruşları geleceğe umutla bakmanızı sağlar.

Hele bir de bu insanların işi gücü bu memlekete kendisini adamak, hizmet etmek, mesai mefhumunu toprağa gömüp, soluduğu şehrin havasının temiz olmasına katkı sunmak ise, benim için ayrı bir değeri, ayrı bir önemi vardır.

İşte böyle insanların -yaşı büyük ya da küçük olsun fark etmez- her zaman elini öperim.

Meslek hayatım boyunca bu şehirde çok idareci ile çalıştım. Huysuz idareci, mızmız idareci, çalışkan idareci, babacan idareci vb. her türlüsünü gördüm özetle!

1980 darbesini yaşadım. O tarihte, Şehirdeki yöneticilerin hepsinin nasıl bir anda darbe yönetiminin emrine girdiğine şahit olan bir Gazeteciyim. Valisinden emniyet müdürüne  kadar tüm yöneticilerin nasıl sessiz sedasız bir şekilde koltuğunu Darbe zihniyetine teslim ettiğini iyi bilirim.

Bu nedenle 15 Temmuz’daki direniş belki de benim için bu ülkenin, Kurtuluş Savaşı ve Çanakkale Savaşından sonraki en büyük direnişidir hiç şüphesiz. Bu süreçte, İşgalci zihniyetin  FETÖ Örgüt elamanları marifetiyle nasıl ülkeyi işgal edeceği planlarının bire bir deşifre edilmesiyle, O günün anlamı benim  için çok büyüktür.

O gün millete rağmen darbe yapmak isteyen  işgalci zihniyete  karşı milleti ile el ele vererek savaşan önemli isimlerin başında gelir  Dr.Ömer Urhal.

Sadece Malatya Emniyet Müdürü olarak değil,  Bir Malatyalı olarak, Milletin bir ferdi olarak sabaha kadar, Erhaç  ve 2. Ordu’daki darbecilerin elini ayağını kilitlemek için elinden gelen bütün çabayı, emeği göstermiştir. Öyle ki, Daha Darbenin ilk saatlerinde Erhaç’da sırf     uçakların inip kalkmasını engellemek adına oraya yığılan araçların organizasyonundan, kışlalardan tanklar vb. gibi zırhlı araçların çıkmaması için yığdırdığı insan ve araç barikatından tutun da, kendisine yönelen namlulara rağmen ,”Bu darbeyi size yaptırmayacağız” diye haykırma cesaretini gösteren bir isimdir  Ömer Urhal…

Benim için sıradan beri Emniyet Müdürü değildir Ömer Urhal. Milletiyle hemhal olmuş. Fakiri fukarası olan, garibanı koruyup kollayan, suçlulara taviz vermeyen  önemli bir yöneticidir aynı zamanda..

Sadece sayısal verilerle CV oluşturma gayretine girmeyen nadir yöneticilerden biridir Ömer Urhal. 

Aynı zamanda, İnsani vasıfların ne denli mühim olduğunu, yüreklere girmenin ne denli gerekli olduğunu, tüm meslektaşlarına nakşeden bir isimdir Ömer Urhal.

Kimileri Ömer Urhal’a çok başarılı bir Emniyet Müdürü olarak bakabilir. Öyledir de.. Ama bu özeliğinin yanında her yöneticide olmayan bir hasleti vardır. O da, yüreği ile meselelere yaklaşmasıdır.

Geçtiğimiz günlerde katıldığım basın toplantısında, Malatya Emniyet Müdürlüğü’nün son bir yıl içerisinde yaptığı çalışmaların sayısal verileri bana; karşımda memleketi için nasıl didinen bir Emniyet Müdürü’nün olduğunu gösterdi.

Ayrıca Emniyet Teşkilatının her ferdinin çok sevdiği, Emniyet Müdürlerini Mahcup etmemek için çok önemli operasyonlara imza atan  ekibinin başındaki isimdir ÖMER URHAL

Yüreği ile şehrine aşkla hizmet eden tüm Yöneticilerime ve elbette ki  Sayın Ömer Urhal’a, memleketim adına bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.

Saygılarımla

Remzi Hayta

 

 Toplam 2426 defa okunmuştur  Yazdır Yazar Girişi Paylaş:
Yorumunuz
Adınız Soyadınız:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. IP adresiniz güvenliğiniz için kayıt edilmektedir.

Yorumunuz
Toplam (1) adet yorum yapılmıştır
Nurettin Konaklı 28.5.2019 18:49:25
Ülkemize ve Malatyamıza hizmet eden değerli insanları hatırlamak güzel bir erdemdir. Ömer Urhal ve ekibine iki cihanda güzellikler diliyorum.
Yazarlarımız


GÜRKAN İLE İLGİLİ ALGI VE GERÇEKLER!

REMZİ HAYTA
  REMZİ HAYTA
  Prof. Dr. MUSTAFA TALAS
  NURETTİN KONAKLI
  ENVER KALAYCIOĞLU
  NAZAN ÖĞÜT TEKİN

Anket

Aktif Anket Bulunamadı
Gazeteler
Hiç Röportaj Yok

Röportajlar
Benler cilt kanserinin habercisi demek

Çok Okunanlar
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Twitter hesabından AFAD verilerine göre Pütürge ilçesinde sa
Bakan Kurum'dan Depremin Ardın
Son Dakika! Çok Sayıda Evde Ağ
Depremin Ardından 17 artçı sar
Malatya'da Yeni Bir Deprem Bek
Vali Baruş: ''Ekiplerimiz Depr
Malatya 5.3 İle Sallandı
MTܒde “Covid-19 Salgınının Ul
Yeşilyurt’ta Tarımsal Üretim v
Erdoğan: Kurallara uyulmazsa s
Durdurulan araçta Esrar Ele g
Flaş Haber - Tüm Hakları Saklıdır © 2008-2011
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.